ויקטוריה מודסטה: כשהלב אומר שהכל אפשרי

בתאריך March 17, 2019

 

היא נחשבת לאישה משנה דעות, משנה מוסכמות, משנה את הדרך שבה אנחנו מסתכלים על אופנה, על חשיפה ומדיה. ויקטוריה מודסטה היא סמל לשינוי שעובר עולם האופנה בשנים האחרונות, כשהוא הופך ממובלעה סגורה שבה דוגמניות "מושלמות" מייצגות את הדמות הנשית שאנחנו צריכות להיות לעולם גדול ורחב שבו יש מקום גם לנשים אחרות, מכל הסוגים והמינים.

משאנל ועד למארי קלייר – האישה הביונית שמסמלת אופנה שפויה לכולם

ויקטוריה מודסטה היא דוגמנית, יוצרת ומוזיקאית ממוצא לטבי. אישה יפה ומיוחדת, יצירתית ופורצת דרך, שמכונה היום גם "האישה הביונית". הסיבה לכך נעוצה ברגל התותבת המפורסמת שלה, תוצאה של מחלה קשה איתה נולדה והשפיעה על הרגל השמאלית שלה. בהחלטה אמיצה במיוחד, היא החליטה לכרות את רגלה בגיל 17 ולהתקין במקומה רגל תותבת.

המוגבלות שנוצרה מכריתת הרגל לא עצרה אותה. היא שרה, יוצרת קליפים מדהימים (המפורסם בהם הוא Prototype שהופק על ידי צ'אנל 4 הבריטי) ומדגמנת. בין היתר דיגמנה לשאנל וכיכבה בהפקות במארי קלייר, הארפרס באזאר ו-LA Times.

"להאמין בחלומות שלי ולנצל את כל הכישורים שלי, זה המפתח שלי להצלחה", סיפרה בראיון למגזין השיקי Ditchthelabel. "היו הרבה אנשים בחיי שניסו להזיז אותי לכל מיני כיוונים, רווחיים ומסחריים. היו אנשים שאמרו לי שאני משוגעת ולא הבינו שום דבר ממה שאני עושה. כל התגובות האלו מיותרות ואני מכניסה לחיי רק מחשבות חיוביות, נלהבות וכאלו שיכולות לעזור לי להתקדם בחיים, כמו שאני".

אופנה חוצה גבולות, זמנים ומדינות

מה שהפך את ויקטוריה מודסטה לאחת הנשים המרתקות בעולם האופנה בשנים האחרונות הוא לא רק הסיפור האישי שלה וההתמודדות השפויה והמיוחדת שלה עם מוגבלותה, אלא השיק המדויק שלה.

מכובעים ועד לאיפור דרמטי, משמלות ערב עם נוצות ועד לנעל עקב מחודדת במיוחד, בצורת קונוס שמחליפה את התותבת שלה והופכת לחלק מהלוק, היא מקפידה להופיע על שערי המגזינים וגם בצילומים להפקות הפרטיות שלה כשהיא תמיד מפתיעה.

סגנון אורבני עכשווי, מדויק ומחויט, לצד אזכורים לשנות השלושים והארבעים של המאה הקודמת, משחקים בין בדים וגזרות וגם תכשיטים, כובעים ושלל אקססוריז ייחודיים – כל אלו מתחברים אצלה ללוקים ייחודיים שיוצרים דמות מרתקת. "תשכחו את מה שחשבתם על אנשים עם מוגבלויות", היא שולחת מסר באותו ראיון.

לפי ויקטוריה, יצירתיות היא המפתח. "שנות ההתבגרות שלי היו אכזריות, עזבתי את בית הספר בגיל 14 ולא חזרתי. ההצלה שלי הגיעה כשנכנסתי למעגלים יצירתיים יותר ששם הביטוי האישי היה קיים ואינדיבדואליות התקבלה בברכה. אף אחד לא הסתכל עליי מלמעלה", היא מספרת.

"כשאתה הופך מצב שלילי בחייך לסיטואציה חיובית, אי אפשר להתווכח איתך", היא מוסיפה.

עבורי ועבור כל מי שעומד מאחורי Mikita ויקטוריה מודסטה היא דמות שמחזקת את העובדה שכל אחד יכול. כל אחד יכול להתלבש, לבטא את עצמו דרך הלבוש, להרגיש בנוח עם מי שהוא ולהיות עצמו – על כל מרכיביו וההיסטוריה שלו.

לינק: https://www.facebook.com/ViktoriaModesta/videos/2182192761809302/

חזור להתחלה